Tarvilikud ettevalmistused
Enne värvima hakkamist kata kõik mööbliesemed maalrikilega. Kõikide kohtade peale, mida sa värvida ei kavatse (nt põrandaliistud, akende ja uste servad), pane maalriteip. Samuti kata maalrikilega kogu põrand. Kui kaitsmed on välja lülitatud, saad pistikupesad ja lülitid värvimise ajaks eemaldada. Pärast pintslitööd pane need jälle oma kohale.
Liimipõhised värvid tuleb eemaldada, sest nendele dispersioonvärv peale ei hakka. Samuti on vaja seinad hoolikalt puhastada mustusest ja tolmust, sest ka kõige parem värv ei jää muidu püsima. Lubjakrohviga kaetud pinnad on parem kruntida aluskrundiga. Enne seda täida väiksemad kahjustused täitepahtliga. Jäikade seinapindade puhul aitab enamasti ühest vedeldatud värviga eelkihist.
Lae värvimine
Kõiki värvimistöid alusta alati laest. Kui kastad rulli värvi sisse, siis ära kohe sellega pinna kallale mine. Pigem keeruta liigne värv vastavale võrele ära – ainult nii on rullil värvi paras jagu ning pinnale jääb ühtlane kiht. Kõigepealt värvi kõik nurgad ja üleminekud lamepintsliga, nii et ääreni jääb väike vahe. Seejärel tõmba servad pintsliga kuni ääreni üle ning kata ülejäänud pind värvirulli abil. Seejuures ei tohi pintsliga tõmmatud kohad enne rulliga värvimist ära kuivada.
Seina värvimine
Alusta värvimist toa ülemisest aknapoolsest seinanurgast, sest nii on võimalik paremini jälgida tulemust. Sobivaim temperatuur on 15–18 °C. Sooja ilmaga võid töö ajal avada aknad, kuid väldi liigset tuuletõmmet. Kõigepealt kata pind värvirulliga risti- ja põikitõmmetega. Enne järgmise kihi pealekandmist lase seinal vastavalt nõutule 2–12 tundi kuivada. Esimene, ebaühtlane värvikiht kata järgmisega, kasutades vertikaalseid rullitõmbeid, sest nii saad lõpuks ühtlase pinna. Kui lae ja seinte värvitoonid on erinevad, kata lae ääred enne seinte värvimist maalriteibiga.
Lühikese tööpausi ajaks võid rulli värvipurgi ümberpööratud kaanele seisma jätta. Pikemate seisakute puhul aga pane töövahend kilekotti ja seo see õhukindlalt kinni. Töö lõppedes tõmba rull vastu värvipurgi kaane serva puhtaks. Värvi peale võiksid valada veidi vett, et seistes ei kuivaks selle peale kile. Lõpuks puhasta tööriistad hoolikalt veega.
Värvimise nipid
* Keskmiselt saab 1 l värviga värvida umbes 8 m² seinapinda, seda ühekordse katmise ja sileda aluspinna puhul.
* Heledad jahedad toonid (nt helesinine) annavad ruumile avarama mulje, heledad soojad toonid (nt päikesekollane) võivad asendada puuduvat päikesevalgust.
* Kui soovid suuri ruume õdusamaks ja väiksemaks muuta, kasuta tumedaid sooje toone (nt pruuni või punakasoranži).
* Kui värvid lae heledaks, tundub ruum kõrgem.
* Tumedad laetoonid sobivad vanade hoonete jaoks, mille kõrged laed vajavad n-ö madalamale toomist. Veelgi tugevam on see efekt siis, kui ka lae all mõned sentimeetrid seina tumedaks värvida.