Saksa populaarne telesaade RTL Extra käsitles mõni aeg tagasi samuti ühiseid söögikordi kui kaduvat nähtust tänapäeva kodudes: söögituba pole enam olemas ning üheskoos söömise on välja vahetanud muu meelelahutus.
"Kui rohkem ei saa, siis üks kord nädalas peaks pere siiski ühiseks söögikorraks laua taha kogunema. Ideaalis võiks aga siiski olla päevas üks ühine toidukord," leiab etiketikoolitaja. "Kui vähemalt korragi päevas saab kenasti koos lauas istuda, siis võivad vanemad ka veidi rahulikumad olla ja vähem muretseda, kui teised söögikorrad lähevad kiirelt, kõik pereliikmed einestavad eraldi ja mitte nii kombekohaselt kaetud laua taga. Siis lapsed-noored ikkagi teavad, mis on õige," räägib ta.
"See on oluline just lastele eeskuju andmise seisukohast. Kui ikka kõik istuvad ja mugivad oma pappkarbist, ei saagi laps aru, miks lauakatmine oluline on. Hiljem on tal raske, kui satub siiski kaetud laua taha sööma, kus eeldatakse lauakombeid," räägib Erika. "Läbi kommete, käitumise jne. määrad ära, kuidas soovid, et teised sinusse suhtuksid."
"Teiseks aitab see peret koos hoida, suhted muutuvad paremaks. See on äärmiselt oluline," leiab koolitaja. "Kodus võiks samuti seda lastele õpetada, et söömine pole pelgalt nälja kustutamine, vaid ka meeldiv seltskondlik tegevus. See on võimalus üksteisega koos aega veeta - samas peame harjutama seda, kuidas süüa ja näiteks vestelda samal ajal, et me ei kipuks täis suuga selgitusi jagama või söömisega jokutama. Igapäevased ühised söögikorrad on selliseks harjutamiseks hea võimalus," leiab etiketikoolitaja.