1) Alusta koduaiast, kus annavad efekti erinevad LED-tuled, mida võid kasutada valguskettidena puudel, põõsastel ja räästas ning loomafiguuridena aias ja terrassil. Rõdu- või terrassiukse taha võid asetada LED-idest teeküünla imitatsioone või asetada LED-tulede puntra läbipaistvasse ümarasse vaasi – nii paistab tuledesära tuppa kätte.
2) Aseta välisukse juurde või terrassile romantiline puidust kast, suur seenekorv või vana plekkvann ning täida see õlgede, kuuseokste, sambla ja kanarbikuga ning lisa juurde LED-küünlad ja paar suurt jõulumuna.
3) Meisterda koos lastega välisuksele kuuseokstest või õlgedest pärg ning kinnita sellele liimipüstoliga või traadiga erinevaid kaunistusi – sammalt, käbisid, punaseid marju ja jõulumune.
4) Elutuba võiks olla küünalde päralt - mida rohkem sarnases stiilis küünlaid kasutad, seda efektsem.
5) Too tuppa jõululilli, kõige ehedama jõulutunde loovad jõulutäht, jõulukaktus ja punane ratsuritäht. Aseta õitsvad lilled punastesse pottidesse ja sea need aknalaual ritta, potid võid kaunistada ka laia siidpaelaga.
6) Valmista tühjadest kingakarpidest ilusad kingitused, kasuta selleks efektvärve või pakkepaberit ja laia siidpaela.
7) Kuhja vaagnale jõuluhõngu loovaid suupisteid – mandariine, piparkooke, komme ja pähkleid. Pista nende vahele ka kaneelikoort, mõned rohelised oksad ning piki üks apelsin kuivatatud nelgiga. Lõhnav ja maitsev kooslus tekitab hetkega pühadetunde.
Kas sa tead, mis värvi küünlaid pead advendiajal süütama?
Üldiselt enamik inimesi teab, et esimese advendipühapäeva värvus on valge ja süüdatakse valge küünal, mis on Kristuse värv ja tähendab puhtust ning armu.
Hoopis keerulisem lugu on aga ülejäänud advendipühapäevadega. Kes ei soovi oma elu väga keeruliseks ajada, siis järgnevatel pühapäevadel võib süüdata violetset värvi või siis purpurpunased küünlad. Violetne tähendab patukahetsust, ootust ja paastuaega. Tänapäeval kasutatakse paljudes kirikutes ka sügavsinist värvi.
Kes tahab traditsioone aga väga täpselt järgida, siis siinpuhul on advendiküünlaid viis ja need on kindlat värvi: kolm purpurpunast/ sinist ja üks roosa/ punane küünal, mis asetatakse nelinurkselt, keskel on suurem valge küünal, mis on Jeesuse sümbol. Esimesel advendipühal süüdatakse palve saatel üks purpurpunane küünal, mis põleb palve ajal. Igal pühapäeval süüdatakse üks uus ja eelmine(sed) küünal. Roosa küünal süüdatakse kolmandal advendi pühapäeval. Keskmine küünal süüdatakse siis jõululaupäeval.
Aga eks igaüks loob endale kodus oma traditsiooni ning tähtis polegi niivõrd vorm, kui just sisu, mis on iga inimese enda teha.
Allikad: K-rauta, www.folklore.ee/Berta/