Kas koduremondi jaoks tohib laenu võtta ning kuidas seda teha mõistlikult?

Sisuturundus
Remondile mõeldes tuleks kõigepealt selgeks teha, millised tööd on hädavajalikud ning millised on lihtsalt isiklikud soovid. | Tootja

Kodu on sinu kindlus, aga mis siis, kui selle kindluse seinad tahavad parandamist, katus kipub lekkima või ukse- ja aknaavadest puhub sisse kõle tuul? Remondikulud ei pruugi olla aga sugugi taskukohased, mistõttu lükatakse hädavajalikke remonditöid edasi seniks, kuni raha on rohkem.

Alternatiivina võetakse riskantne samm ning otsustatakse remont teostada väikelaenu abil, mis võimaldab küll tööd kiirelt ära teha, kuid toob juurde ka ühe rahalise kohustuse, mis võib pikas perspektiivis kurnavaks osutuda.

Mida siis teha: kas säästa raha ja oodata remondiga? Või oleks siiski mõistlik raha laenata? Financer.com toob välja mõned olulised punktid, mida järgida koduremondi rahastamisel.


Vajadused vs soovid
 

Remondile mõeldes tuleks kõigepealt selgeks teha, millised tööd on hädavajalikud ning millised on lihtsalt isiklikud soovid. Vahel võivad küll remonditööd mõttes mõlkuda, kuid need ei pruugi alati olla ümberlükkamatult vajalikud, vaid võivad olla hoopis soovunelmad.
Võib-olla oled soovinud värvida üle köögiseina, panna magamistuppa uue tapeedi, panna põrandale uued plaadid või uuendada vannitoaplaate. Kas kõik need asjad on aga igapäevaseks eluks vajalikud või on need midagi, mida sa lihtsalt sooviksid oma kodu juures täiendada?

On selge, et paratamatult on remonditöid, mille edasi lükkamine ei tule kõne alla, aga enne kui asud täpsemaid plaane tegema või laenu taotlema, mõtle siiski korraks ka sellele, kas plaanitud tööd on vajalikud.


Mõtle säästlikult
 

Kui oled jõudnud järeldusele, et remonditöid ei saa edasi lükata, tuleb hakata nuputama, kuidas leida vajalik rahasumma.

Enne, kui tõttad remondilaenu taotlema, mõtle oma eelarvele ja säästudele. Võib-olla on võimalik remonditöid teha tasapisi aja jooksul, kasutades selleks iga kuu kõrvale pandavat rahasummat? Arusaadavalt oleks meeldiv kõik tööd kiirelt tehtud saada, kuid ära kiirusta laenu võtma, kui tegelikult saaksid ka remonditöid teha pisut aeglasemalt, kasutades oma sääste ning igakuist sissetulekut.

Kui sa mõtlesid siinkohal, et selline variant ei tule sinu puhul kõne alla, kuna „mustadeks päevadeks“ polegi midagi kõrvale pandud ning jooksvad kulutused on liiga kõrged, tasuks üle vaadata oma kodune eelarve. Paljudel peredel ei olegi eelarvet ning seega pole ka selget ülevaadet oma väljaminekutest. Kui nii on lood ka sinu majapidamises, võta esimese sammuna ette eelarve koostamine ning mahuta eelarvesse ka raha säästmine remonditööde jaoks.


Kui laenad, tee seda mõistlikult
 

Mida teha aga siis, kui raha napib, säästmine võtaks aega liiga kaua ning remondiga ei kannata oodata? Sellises olukorras võib laenamine olla parim lahendus, andes sulle vajalikud rahalised vahendid remondi tegemiseks, ent võimaldades tasuda summa pikema ajaperioodi jooksul.


Hea teada

See kõik võib kõlada küll hästi, aga enne kui asud laenulepingut allkirjastama, mõtle pingsalt järgnevale:

Kas sa oled 100% kindel, et suudad tasuda võetud laenu? Vaata üle oma eelarve ning liida juurde võetava laenu kuumakse, et näha, kui palju sul jääks raha üle pärast kõikide oma kohustuste täitmist. Muide, kui su olemasolevad kohustused hammustavad rahakotist iga kuu juba 40% sissetulekust, ei tohiks sa enam ühtegi kohustust juurde võtta!

Kas sinu jaoks on aktsepteeritav laenu kulukus ja makseperiood? Mitmed ettevõtted annavad väikelaenu ka remondi tarbeks ning seda tagatise nõudeta, kuid selliste laenude puhul võib intress olla üpris kopsakas ning laenuperioodki ulatub mitme aastani, olenevalt valitud laenusummast. Kas sa oled nõus tasuma 2-3 aastat järjest iga kuu laenumakset väikese remonditöö pärast?

Kas sa oled  täiesti kindel, et sul pole alternatiive? Tulles tagasi säästmise juurde, siis mõtle veel kord sellele, kas laenamine on väljapääsmatu. Pea meeles, et laen on rahaline kohustus ning selle võtmist ei tohiks käsitleda kergekäeliselt.

Kui oled oma otsuses kindel, võib väike laen olla kasulik abivahend remonditööde tegemisel. Ära aga kiirusta otsusega ning mõtle põhjalikult järgi. Selleks, et leida soodsaimad remondilaenud, kasuta Financer.com võrdlustabeleid, kus on reastatud kõik Eesti laenupakkumised, mille hulgast saad hõlpsa vaevaga leida endale parima.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid