Kasvata ise viinamarja-perepuu!

Harri Poom
Pookimislõige tuleb siduda kõvasti ja tihedalt, jätmata teibikeerdude vahele ruumi vee sattumiseks pookimislõike pindadele. Siduda saab küll ka õhukese kile ribaga, ent tänapäevane pooketeip on märksa parem: hästi veniv, isekleepuv. | Harri Poom

Pookimine on loominguline ja kasulik aednikuoskus. Kui õunapuid poogitakse hilistalvel, siis viinamarjade puhul on selleks sobiv aeg suvel. Ega see polegi asi, milleta viinapuid kasvatada ei saa, ent vahel tuleb ette siiski olukordi, kui on vaja juba ammu istutatud viinapuu sort välja vahetada või olemasolevale taimele kas või mitu uut lisada.

Südasuvi on käes ja viinapuud tahavad ikka ja jälle näppimist: suvine ennakvõrsete pidev eemaldamine või ühele lehele tagasi näpistamine ning marjade valmimise algul aeg-ajalt kobarate juurest lehtede eemaldamine on hea saagi kujunemiseks väga vajalik tegevus, mis mõjutab nii selle kui ka järgmise aasta saaki. On aga üks „roheline operatsioon”, millest väga harva räägitakse ja mida veel harvemini tehakse – see on kasvavale võrsele kasvava võrse pookimine.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid