Kivisillutis paigalda kindlale alusele
Ain Alvela
Kivide paigaldamine käib põhimõtteliselt samade reeglite järgi, nagu paigaldatakse betoonkivegi, kus kriitilise tähtsusega on vastupidava, külmumiskindla ja vett läbilaskva aluskonstruktsiooni rajamine. | Wieneberger

Aeda või koduhoovi tehtud kivisillutisega teerada talub hästi koormust, kestab kaua ja on asfalt- või betoonkattest isikupärasem, aga pika vastupidavuse tagab nendele radadele ennekõike kivide alla tehtud toekas kandekiht.

Nii võib ka autodele mõeldud platsi laduda tänavakividest, sest kui kivide aluspõhi on jäik ja kindel, peab see iseenesest vastu pidama nii jalakäija kui ka sõiduauto raskusele. Nii pole kandvuse ja vastupidavuse mõttes erinevatel sillutuskividel ka suuremat vahet ning enamjaolt võib neid kõiki kasutada nii avalikus kasutuses oleval kõnniteel, kus kive tallab tuhandeid jalapaare, kui ka koduaias, kus radade kasutajaid kõvasti vähem.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid