Kolletamiskuu toimetusi aias ja toas

Kaja Kurg
Riisu kokku puu- ja põõsalehed ning pane komposteeruma. | Shutterstock

Viinakuul ära unusta olulisi aiatoimetusi. 

* Kui sajab vähe, kasta puid ja põõsaid. Janu kannatanud taimed on talvekülma suhtes õrnemad.

* Pese puhtaks ja desinfitseeri taimedest tühjendatud kasvuhoone.

* Puhasta okaspuud kolletunud okastest, lõika välja kuivanud oksad. Kogu hoolikalt kokku puu alla langenud varis. Lõpuks pritsi puid ja maapinda seenhaigusi tõrjuva kemikaaliga.

* Vabane taimejäätmete uputusest nutikalt: peida kogu väärtuslik orgaaniline materjal peenrale kaevatud süvendisse ja lase seal laguneda viljakaks kompostiks.

* Istuta kevadel õitsevaid sibullilli.

* Pane maha taliküüslauk.

* Riisu kokku puu- ja põõsalehed ning pane komposteeruma. Lehti saab ära kasutada ka taimede all multšina ning neid (v.a aeglaselt lagunevad tammelehed) tasub kaevata ka peenramaa sisse mullaparanduseks.

* Varu suurtesse prügikottidesse kuivi lehti. Neid läheb vaja novembris rooside õhkkuival katmisel ning talvel lumeta maa korral taimede kaitsmiseks pakase eest.

* Kuu lõpus pane välja mürksööt ning lõksud hiirte, rottide ja mügride püüdmiseks. Kaitset vajavad eelkõige noored viljapuud, roosid, roomavad ilupuud ja padjandtaimed.

* Pista ajatamiseks potti tulbi ja muude sibullillede sibulaid.

* Pese toataimede lehed tolmust puhtaks, et nad saaksid aina vähemaks jäävat  päevavalgust paremini omastada. Tõsta potid aknale lähemale.

Sarnased artiklid