Kuidas kinnisvara hindamisest maksimumi võtta?

kodus.ee
Mida vähem vajab objekt lisatöid, seda väärtuslikum see on. | Shutterstock

Kinnisvara eksperthinnangu oskuslikul lugemisel on võimalik saada palju viiteid, kuidas  lihtsate nippide ja võtetega oma vara väärtust kohe kasvatama hakata.

Pindi Kinnisvara hindamisteenuse juht Andres Teder ütles, et eksperthinnanguid peetakse ekslikult vajalikuks vaid pangalaenu saamiseks ja oluline on ainult eksperthinnangus toodud väärtus.

„Tegelikkuses on eksperthinnang varaomanikule või ostjale väga pikk spikker selle kohta, mis on konkreetse kinnisvaraobjekti plussid ja miinused ning kuidas need vara väärtust mõjutavad. Sealtkaudu on lihtne edasi tuletada, kuidas objekti väärtust tõstma hakata,“ ütles Teder.

„Kui korter asub esimesel korrusel, siis seda loomulikult kolmandale ei tõsta. Aga kui eksperthinnangus on turuväärtust alandavaks teguriks märgitud näiteks räämas trepikoda, siis ehk oleks aeg see teema ühistu koosolekul tõstatada,“ tõi Teder näite.

„Sama kehtib ka eramajade puhul – ainuüksi mõne õige istiku õigesse kohta mulda pistmine tähendab tulevikus kõrghaljastust, põlvekõrgune hekk enda ja naaberkinnistu vahel loob juba mõne aasta pärast privaatse olustiku ja väikesedki, kuid olulised remonditööd võivad objekti väärtusele lisa anda,“ selgitas ta.

Teder lisas, et eksperthinnangud on täis viiteid, mis aitavad muuta kinnisvaraobjekti terviklikult korrastatud varaks. „Mida vähem vajab objekt lisatöid, seda väärtuslikum see on, sest terviklikkust hindavad kõrgelt ka ostjad, kes valdavas enamuses soovivad soetada endale siiski korras vara, mitte kohustust seal esimese asjana parendustöid teha,“ rääkis Teder. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid