Treeningvideod ning grupitrennid inspireerivad
Keeruka treeningseadme ostmine ei anna veel garantiid, et sa seda ka kasutama hakkad. Kaalu parem, mida sa tegelikult teha tahaksid. Vali sportimisviis, mida tõe poolest naudid. Kui sulle ei meeldi rattaga sõita, ei tasu ka velotrenažööri soetada. Igatahes tasub alustada tagasihoidlikult. Investeeri mugavatesse jalanõudesse ja mõnesse asjalikku hantlipaari. Vaata treeninguvideoid või külasta mõnda grupitreeningut lihtsalt paremate ideede hankimiseks, et neid siis koduses spordinurgas rakendada.
Rahalised võimalused
Kodust spordiruumi kavandades mõtle hoolega järele, palju kavatsed selle peale kulutada. Spordivarustus ei tarvitse olla kallis, kuid olgu kvaliteetne. Kodune trennisaal ei vajagi esialgu suuri investeeringuid. Muretse endale näiteks head hantlid, kummipael ja võimlemismatt.
Õnneks on enamiks spordiriistu vägagi mitmekülgsed. Hantlite abil saab sooritada kõige mitmekülgsemat jõutreeningut, lisaks hantlitele võib endale soetada ka jala- ja randmeraskused.
Võimlemispalli abil saab teostada tasakaalu- ja jõuharjutusi: treenida kõhu- ja seljalihaseid, teha venitusharjutusi või tarvitada seda tõsteharjutustel pingina. Pallil võib isegi istuda telekat vaadates või arvuti taga töötades, see annab alaseljale hea asendi.
Surumispink võimaldab lisaks tõsteharjutustele väga mitmel viisil treenida ka rinna- kõhu ja seljalihaseid. Kummipael mahub kõikjale, selle saab isegi reisile kaasa võtta, et harjutusi sooritada. Võimlemismatt aitab sind ka ruumides, kus isegi vaipa maas pole, edukalt jooga, pilatese jm treeninguid läbi viia.
Mis sulle meeldib?
Paljud meist hangivad spordiriista vaid sellepärast, et keegi on selle abil häid tulemusi saavutanud (nt sõber kinnitas, et ostis jooksulindi, hakkas treenima ja kaotas 10 kilo, aga sina konkreetselt vihkad jooksmist). Pole olemas asja nagu täiuslik treening kõigi jaoks. Igasugune liigutamine tuleb ühtviisi kasuks eeldusel, et teed seda regulaarselt ja hoiad pulssi sobival kõrgusel.. Niisiis, leia endale just need harjutused, mida suudad jääda järjepidevalt harrastama.
Kui palju vajad sa ruumi?
See on üks tähtsamaid küsimusi. Jooksulinti omada on ju tore aga kuhu see tegelikult panna, kui sa parajasti ei treeni? Ja kuhu mahutada äsja ostetud hantlikomplekt? Enne, kui ostad midagi suuremat kui kummilint, planeeri täpselt varustuse paigutamise võimalused. Kui sul on sportimiseks tühi garaaž või pööningutuba, on see suurepärane, kuid kas sa külastad seda paika piisavalt sageli? Kas su elukaaslane lepib sellega, et peab vannituppa minekuks ronima üle jalgratta? Planeeri spordinurk mõnusasse kohta, kus reibas treeningvarustus sind pidevalt liigutama ahvatleb.
Miljöö
Ruum, kus kavatsed tõsiselt higistada, peab olema kergesti õhutatav ja kõik pinnad hõlpsasti puhastatavad. Telekas ja muusikakeskus loovad sageli positiivse õhkkonna — saad vaadata treeningvideoid ja kuulata sobivat muusikat vastavalt soovile. Innustav võib olla ka suur peegel, kust saad jälgida, kas ikka sooritad kõiki harjutusi korrektselt. Hea valgustus ja erksad värvid loovad motiveeriva meeleolu, nii et sa tõe poolest tahad ka järgmisel korral oma koduses spordinurgas hea tervise nimel rabeleda.