Kuidas saada head saaki erinevatelt sõstrapõõsastelt? Sõstraid kimbutavad haigused
Asta-Virve Libek
Valgeviljaline punase sõstra sort 'Hele'. | Asta-Virve Libek

Sõstraid kasvatades peab kindlasti arvestama, et mitte üksnes eri liikide, vaid ka eri sortide kasvunõuded on erinevad. Erilist tähelepanu peab pöörama mulla kvaliteedile. Sõstraid kimbutavad ka mitmed haigused. Kudias neid ära tunda?

Sõstrapõõsaid on Eesti talu- ja koduaedades väga pikka aega kasvatatud. Meil hästi tuntud punased ja mustad sõstrad on ühe perekonna erinevad liigid, kusjuures punaste sõstarde hulgas esineb ka valge- ja roosaviljalisi ning mustade sõstarde hulgas roheliseviljalisi sorte.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid