Kuidas väetada püsikuid?

Kekkilä
Sisuturundus
Püsikud vajavad rohkelt toitaineid. | Shutterstock

Püsikud tahavad lisaks heale juurestikule piisavalt keskkonna pakutavaid jõuvarusid. Päikese ja vee kõrval on tähelepanuväärne ka toitainete vajadus. Püsikud kasvavad kõige paremini, kui nende loomulike kasvunõudmistega (kas need kasvavad hästi päikese käes või varjus, niiskes või kuivas) arvestada juba kasvukohta valides.

Püsikud ehk mitmeaastased rohukõrrelised taimed kasvavad igal aastal terves pikkuses alates juurestikust, mistõttu vajavad ka rohkelt toitaineid.
Kasvukoht muutub parimaks võimalikuks siis, kui sellele on lisatud sobiv muld. Paljud aiapüsikud kasvavad hästi Erimullas Püsikutele- ja Roosidele, milles on rohkelt kaaliumi ja fosforit.
Osa lehtpuusalu ja metsa püsikutest kasvavad paremini Okaspuu- ja Rododendronimullas ning kiviktaimla püsikud soosivad liivasemat mulda. Liivasema mulla saab, kui kasutada Kekkilä Aiamuldakoos Liivakastiliivaga.

 

Kuidas väetada, kui püsikuid istutada?
 

Erimuld Püsikutele ja Roosidele ja Aiamuld on lubjatud ja lisaväetisetega väetatud püsikutele sobivalt. Eriti lubjast pinnast armastavate taimede puhul saab pinnasele lisada Kekkilä Aialupja. Mullas sisaldavates toitainetest piisab algseks kasvuks, nii umbes kuuks ajaks. Pärast seda teostatakse kas suvine väetamine Kevadväetisega või kesksuvel istutatud taimedele sügisväetamine Kekkilä Sügisväetisega.

 

Püsikute väetamine
 

Püsikute jaoks on parim Kekkilä Kevadväetis või Aiaväetis, mis on teralised eriväetised ning sobivad kõikidele aia taimedele. Rohkelt kaaliumi sisaldavana ja lämmastikuvaesena mõjub see hästi tugevale võrsekasvule ja kaunile õitsemisele.
Samuti Kekkilä Mahe Marjaväetis, mis on rikastatud kaaliumiga ja vähese lämmastikusisaldusega, et soodustada võrsete stabiilset kasvu ja kaunist õitsemist.

Mitmeaastaseid taimi saab Mahe Aiamaaväetisega või vette segatava roosa Kekkilä Kastmisväetisega.
Augustis-septembris anna püsikutele Kekkilä Sügisväetist.
Ära üle väeta. Loe juhiseid pakendilt ning väldi väetise sattumist lehtedele.

 

Vaata ka Kekkilä kodulehte www.kekkila.ee!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid