Lillesibulate ABC + 7 istutusnippi | Miks on oluline sibulate istutamise sügavus?
Tiina Tammet
Oluline on, et sibul asuks nii sügaval, et talvekülm või kuivus talle liiga ei teeks. | Shutterstock

Igal taimeliigil on välja kujunenud optimaalne kasvusügavus ning seda peab sibula mahapanekul arvestama. Vaid siis tunnevad taimed end hästi ja õitsevad aastaid. Sibulate istutamise raudreegel ütleb, et sibulad tuleb istutada kolme sibulasuuruse sügavusele.

Oluline on, et sibul asuks nii sügaval, et talvekülm või kuivus talle liiga ei teeks. Samas peab ta olema piisavalt pinnase lähedal, et kevadel maa sulades kohe kasvama hakata ning lehed ja õied maapinnale valguse kätte sirutada.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid