Majale soojustust valides

Ants Vill
Shutterstock

Majade – nii kortermajade kui ka eramute korralik soojustamine on riigi mastaabis vajalik, aga samal ajal suur, töömahukas ja keeruline ettevõtmine. Ühe elamu vaates on kõik veidi lihtsam, aga siiski ka keerulisem, sest töö pole odavate killast, tulemust aga tunneb tellija oma nahal iga päev.

Kas soojustada või mitte? Asjatundjad kinnitavad, et küttekulud kahanevad märgatavalt, kui asi põhjalikult-korralikult teha. Lisaks, muidugi, on sellistes eluruumides hubane elada. Siiski rõhutavad pika praktikaga tegijad, et soojustus pole veel kõik.

Nimelt soojustus ei pruugigi olla hiiglama tõhus, samavõrra oluline on aga vältida külma välisõhu sissetungi ruumidesse. "Soojustama peab muidugi, aga üldjuhul on meil Eesti kliimas üks tähtis asi, mida inimesed ei võta eriti tõsiselt: meil enamasti ei lähe niivõrd mitte majadest soe välja, vaid külm tuleb sisse. See tähendab, et vähe pööratakse tähelepanu akende ja uste ümbrusele, kust tuul kipub vahedest sisse puhuma. Praod ja pilud, õigemini nende kaudu väljast sisse tungiv külm õhk võib kogu kalli soojustuse peaaegu kasutuks muuta," tuletab olulist teemat meelde firma Paroc ASi müügijuht Tõnu Pilvik.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid