Millal trimmer, millal aga rohu- või võsalõikur?

kodus.ee
Trimmeri valik sõltub, mida ja kui palju sul niita on tarvis. | Shutterstock

Iga töö eeldab sobilikku tööriista. Nii ka niitmise puhul. Millal valida siis trimmer, millal aga suisa võsalõikur? 

Kui sul koduaias on tarvis trimmerdada aiaääri ning terrassiserva, siis sobib väga hästi väike bensiinimootoriga või akuga trimmer, mis ühe laadimisega peab vastu 15-20 minutit. See peaks olema piisav, et väiksemale murulapile ring peale teha.

Kui sul on aga rohkem heinamaad või sissesõiduteid, mille äärtes laiutab kõrgem rohi, siis võiksid vaadata rohulõikuri suunas. Trimmer võib siin hätta jääda. Rohulõikuri eeliseks on ka U-kujuline käepide ning traksid, mis aitavad lõikuri raskust ühtlustada ja võimaldab pikemat tööpäeva teha.

Kui heinamaa servas on suisa lepavõsa või väiksem metsatukk, mis vajab vahel noore kasvava võsa/puidu harvendamist, siis oleks tark vaadata võsalõikuri poole.
Võsalõikurit kasutatakse väga palju suisa puude langetamiseks. Spetsiaalne saeketas võimaldab maha võtta isegi 15-20 cm läbimõõduga puid. Sellistel lõikuritel on üldiselt võimas mootor, nende ülekanded on ehitatud jämedamast materjalist ning nad taluvad tunduvalt suuremat töökoormust võrreldes trimmerite või rohulõikuritega.

Võsalõikurile saab enamasti külge ühendada ka trimmipea või rohutera, siin peab muidugi jälgima ka reduktori nurka, osad võsalõikurid on spetsiaalselt tehtud lühema varre ning teistsuguse nurga all oleva reduktoriga, mis teeb saeketta kasutamise efektiivsemaks, kuid trimmerdamisel saab see pigem segavaks teguriks.
Kui soovid 3in1 seadet, siis veendu, et reduktori nurk oleks sobilik kõigi kolme töö tegemiseks. Traksid ja U-kujuline käepide on ka siin oluline nüanss. Rohulõikuriga võrreldes on võsalõikurid tunduvalt raskemad, seetõttu tasub järele mõelda, kas suurema massi ja võimsusega masin on olulisem, kui kergem kaal ja manööverdatavus.

Allikas: Aiatehnikaeksperdid

Sarnased artiklid