Nii saad ilusad tugevad tomatitaimed
Kaja Kurg
Shutterstock

Kes ei sooviks kasvatada tugevaid ja elujõulisi tomatitaimi? Mida selleks teha tuleb?

* Hoia sirguvaid taimi jahedas (17–20°) ja võimalikult valges kohas. Siis ei kasva nad liiga ruttu, areneb tihedam lehestik (sõlmevahed on lühikesed) ja vars muutub jämedamaks.

* Kehvemate valgusolude korral peaks ruumis olema veelgi jahedam (15–16°), et taimed välja ei veniks.

* Istikud võib viia päevaajaks kasvuhoonesse kosuma. Seal on neil eriti hea olla: valgus paistab otse ülalt ja ka kõigist külgedest.

* Sirguvaid tomatitaimi tuleb kindlasti väetada, sest istikute ettekasvatusaeg on pikk ja külvimullad ei sisalda piisavalt toitaineid. Sobivaim on tomati eriväetis, kus kõik vajalikud toitained on õiges vahekorras. Lisa kastmisvette vaid kolmandik pakendil antud kasutusnormist, sest istik vajab toitaineid märksa vähem kui suur taim. Kui taime juba enne õitsemist regulaarselt toitma hakata, on loota ka rohkelt vilju.

* Suuremaks kasvanud taimedel hakkavad lehed kokku puutuma, algab konkurents valguse pärast ja istikud võivad välja venida. Tõsta potid laiali, et kõigil oleks valgust ja kasvuruumi.

* Tugev kevadpäike põletab kergesti noori õrnu lehti. Varju saamiseks kinnita aknaklaasile valge paber või õhem katteloor.

Sarnased artiklid