Polükarbonaadist kasvuhooned peavad vastu aastakümneid

Sisuturundus
Ekstra tugev kasvuhooone polükarbonaadist. | Homer

Kevad viib aiapidajad kasvumajja, kus hakkab vilgas tegevus. Kui aga kasvumaja on vana ja lagunev, tuleks mõelda uuele ja kvaliteetsele. Kuidas aga orienteeruda kasvuhoonete maailmas?

Veebipood ehomer.ee annab siinkohal huvilistele veidi nõu.
Kõik firma kasvuhooned on kaetud 4 mm või 6 mm UV-kindla polükarbonaadiga. Vajadusel saab eritooteid tellida ka paksemast materjalist.

Aga millist tüüpi kasvuhoonet valida? Saadaval on kaarkasvuhooneid ja viilkatusega kasvuhooneid. Kaarkasvuhooned on muidugi soodsamad ja nende valik on ka suurem. Viilkatusega taimemajad on jällegi  ruumikamad, aga ka kallimad.

Polükarbonaat on tugev materjali, mis on kasutusel olnud juba aastakümneid ja seda materjali kasutatakse kõige rohkem talveaedade, kasvuhoonete ja varikatuste ehitamiseks. Tegemist on üsna löögikindla materjaliga ja omab seetõttu klaasi ees eeliseid.

Samas laseb polükarbonaat väga hästi läbi valgust, et taimed saaks normaalselt kasvada. Polükarbonaat ehk teisisõnu kihtplastik on väga hea soojapidavusega, näiteks  40 mm paksusega polükarbonaattahvli U-koefitsent on 1,0 W/m2K.

Veebipoes www.ehomer.ee saab kaarkasvuhooneid valida tugevuse järjekorras alustades nõrgemast: EKO, ÖKO, Quick, tugev kasvuhoone, tugev tunnel ja ekstra tugev kasvuhoone.

Ekstra tugeva kasvuhoone mõlemas otsas on uksed, mille ülemine osa käib lahti tuulutuseks. Alati on võimalik juurde osta katuseluuk, kaardes luuk, millel on automaatne avaja vastavalt temperatuurile. Kasvuhoone karkass on  tsingitud terasest. Kasvuhoone põhiosa 2,6 x4 m, kõrgus 2,5 m. Vundament pole siin vaja ning paigalduseks kulub vaud 8 tundi. Kasvuhoone  lumekoormus on 450kg/m2. See maksab veebipoes 490 eurot.

Soodsaima kaarkasvuhoone"Eko"(3x4 m) saab veebipoest 237 euroga. Kasvuhoone mõlemas otasa on uks koos õhuaknaga. Kasvuhoone karkass on valmistatud tsingitud terasest ja
pannakse kokku kruvide abil. Karkassi kinnitamiseks maa külge kasutatakse spetsiaalseid
T-kujulisi karkassiotsi, mis kaevatakse maasse või kruvitakse puidust valmistatud alusraami külge.
Kattematerjaliks on UV-kindel 4 mm polükarbonaat, millel on 10 aastane garantii.

Veebipoest leiavad kõik vajaliku endale inimested, kes armastavad ise ehitada. Homer pakub laias valikus ehitusmaterjale ning ka  nõustab lahkelt materjalide valiku osas.

Rohkem infot: www.ehomer.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid