Rahva lemmikkodu: japandi vihjed Tondil

Martin Nikolajev
Malle Pajula
erakogu

Karmen Alamets ja Martin Nikolajev on Tondil asuvas endise sõjaväelinnaku uusarenduse korteris elanud natuke üle aasta. „Oleme järjepidevalt vaeva näinud, et teha oma valgest karbist see päris õige ja südantsoojendav kodu,” ütlevad nad. „Aasta kodu” konkursi rahva lemmiku preemia hääletusel juhtis nende kodu peaaegu esimesest hetkest alates.

Kuidas iseloomustate oma kodu stiili?

Hindame kodus rahu ja puhtust. Seetõttu valisime rahulikuma värvipaleti, et säilitada kodust tunnet. Proovime nähtaval hoida üksnes neid asju, mis on igapäevases kasutuses. Kõik muu läheb kappi peitu, et see ei tekitaks liigset müra. Sisekujunduslikke otsuseid tehes lähtume põhimõttest, et kodu peaks olema koht, kus hing saab puhata. Väldime kriiskavaid värve ning üleliigseid asju.
Üldiselt tunneme, et meie juures on tegemist Jaapani ja Skandinaavia stiilide seguga ehk siis meile meeldib mõelda, et tegemist on japandi stiiliga. Samas nüüd siin ringi vaadates jääb pigem mulje, et oleme rohkem Skandinaavia poole kaldu. Proovime seda aegamisi tasakaalustada, lisades koju teatud elemente.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid