Rullkardin on osa nutikast kodutehnikast
Teija Aaltonen
Põhjamaine kodu soosib tagasihoidlikke värve ning valge valitseb kõikjal. Viimasel ajal on puuderjad ja looduslikud toonid moodi tulnud nii mööbli puhul kui ka kodutekstiilides. Poolläbipaistev Carnival-kangas on mittepõlev. | Teija Aaltonen

Tänapäevased rullkardinad ei ole lihtsalt niisama akna ette veetavad rulood, vaid osa kogu koduautomaatikast. Nutijuhtimine muudab rulood osaks ruumide temperatuuri- ja konditsioneerimissüsteemist. Uute väljatöötatud omadustega kangamaterjalid on parandanud mitmeid kardinate kasutusvõimalusi.

Endistel aegadel kasutati akende ees ruloosid, mille kasutatavus ja välimus jätsid paljutki soovida. Varem või hiljem hakkas rulookangas toru ümber kiiva kiskuma ja vedrumehhanism läks lõdvaks.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid