TAIMEUUDISED | Uued sulnid värvid ja aroomid

Kaja Kurg
Aedhortensia ’Bobo’. | Juhani Puukool

Taimesõbra uudishimu uut ja põnevat katsetada ei rauge iial. Proovi sel aastal näiteks neid sorte.

Aedhortensia (Hydrangea paniculata) ’Bobo’

Madalatest aedhortensia sortidest paremat on raske leida: ta õitseb meeletult ja näeb siis välja nagu vahupall, lehti ei paista peaaegu üldse. Põõsas on püstine ja kompaktne (kõrgus 80–100 cm). Avanedes on õiekobarad valged, hiljem roosaka varjundiga. Põõsa suuruse kohta on õisikud vägagi kogukad. Õisikus on ainult steriilsed õied. Juhani Puukool.

pot_raspberry_ruby_beauty.jpg

Harilik vaarikas ’Ruby Beauty’.
Bloomest

Harilik vaarikas (Rubus idaeus) ’Ruby Beauty’

Esimene vaarikasort, mida saab kasvatada rõdul või terrassil suures potis. Varred sirguvad vaid 90 cm kõrguseks ja neid ei pea toestama, puhmas on tihe. Ogadeta varred teevad marjade noppimise mõnusaks. Magusad lõhnavad vaarikad hakkavad valmima juba juuni lõpus. Aretajad lubavad, et ühelt taimelt saab neid noppida kokku 1,5 kg. Viljub eelmise aasta võrsetel. Bloomest.

 

dsc_5553_roberta.jpg

Liilia ’Roberta’.
Garden.ee

Liilia ’Roberta’

Täidisõieline idahübriid ehk roosliilia. Kuni 20 cm suurused magusalt lõhnavad õied on tolmukateta. Kroonlehtedel on õrn lavendlitoon, õie südamik on heleroheline. Tugevad õievarred kasvavad esimesel aastal 70 cm, hiljem veidi kõrgemaks. Täidisõieline kaunitar sobib rühmana peenrasse ja suuremasse anumasse. Roosliiliaid on lihtsam kasvatada kui n-ö tavalisi täidisõielisi idahübriide, nad õitsevad kauem ja õied on suuremad. Garden.ee.

summer_of_love.jpg

Madal põõsasroos ’Summer of Love’.
Garden.ee

Madal põõsasroos ’Summer of Love’

Rõõmsavärviline madal (kõrgus 60–90 cm) põõsas õitseb suve jooksul korduvalt. Õite korallpunased kroonlehed on südamiku ümbert soojalt kollased, tolmukad on punakad. Lamedad avatud lihtõied (läbimõõt 5–7 cm) meelitavad ligi mesilasi. Põõsas on püstine ja tihe, tumerohelised lehed läigivad kergelt. Uudissort (tuli müügile 2017. a). Garden.ee.

Sarnased artiklid