ILUAED
* Püga lehtpuuhekki, noortest kasvudest jäta alles umbes 5 cm.
* Käi ringi aiakääridega: väikest ilulõikust võib teha leht- ja okaspuudele kogu suvi.
* Toesta daaliaid, gladioole ja muid kõrgekasvulisi lilli.
* Kuival ajal kasta eriti hoolsalt hiljuti istutatud puid ja põõsaid.
* Jälgi, et lillekastid ja amplid läbi ei kuivaks. Kuumal ajal kasta lopsakaid suvelilli kas või iga päev, tuulisel kohal olev ampel võib vajada vett koguni kaks korda päevas.
* Lõika pidevalt ära rooside närbunud õied – see ergutab kasvama uued võrsed, mis hakkavad taas õitsema.
* Kuni juuli keskpaigani anna roosidele lämmastikurikast vedelväetist, et nad saaksid jõudu uute võrsete ja õite kasvatamiseks.
* Võta üles tulbi- ja idahüatsindisibulad. Lase neil paar nädalat kuivada, siis sorteeri ning hoia sügisese mahapanekuni kuivas kohas.
* Ära unusta kasta ja väetada väljas suvitavaid toataimi. Jälgi, et nad ei jääks kõrvetava keskpäevase päikese kätte.
TARBEAED
* Kohe pärast maasikasaagi koristamist korrasta peenar ja väeta taimi.
* Ohjelda lopsakalt kasvavat viinapuud: näpista pidevalt ära rohtseid võrseid, muidu läheb lehemass liiga tihedaks ja viljakobarad ei saa piisavalt päikest.
* Kui ööd on soojad (üle 10º), hoia kasvuhoone uksed kogu ööpäev lahti – siis on see korralikult õhutatud, õhuniiskust on vähe ja seenhaigused ei tülita taimi.
* Ära lase kõrvitsataimel liiga vohada: lõika peavarre latv maha ja kärbi ka külgvõrseid, jättes taimele 4–5 viljahakatist.
* Küüslaugu õisikuvarred murra ära kohe pärast nende ilmumist, siis kasvavad suuremad liitsibulad. Juuli lõpus tuleb küüslauk võib-olla juba välja kaevata – koristusaeg on käes, kui lehed on osaliselt kuivanud ja ka vars hakkab kuivama.
* Murra ära ka tarbesibula õisikuvarred, et kasvujõud kuluks sibulatele. Saagikoristuse algusest annab märku lehtede lamandumine ja kuivamine.
* Põuaperioodil kasta kompostihunnikut, et lagunemisprotsessid ei katkeks.