Sööge koos
Ühised söögikorrad muutuvad läänemaailma peredes aina haruldasemaks - ent siiski tuleks päevas leida aega vähemalt üheks ühiseks söögikorraks. "Selle paarkümmend minutit, et koos istuda ja toitu nautida, võiks pere ikkagi leida," on Saksa tippkokk Christian Rach veendunud. "Ka meie peres saabuvad kõik koju eri aegadel, aga selle aja, et koos korraks maha istuda ja süüa, me leiame. Söögiaeg võiks olla ka selline, et telekas, arvuti ja nutiseadmed jäävad kõrvale. Ei pea olema kogu aeg nö sisse lülitatud," leiab ta.
Tundke üksteise tegemiste vastu huvi
Ilmuta kallima tegemiste vastu siirast huvi - isegi kui sa ei pruugi täpselt ning detailideni mõista tema tööalaseid tegemisi, annad sellega märku, et ta tegemised lähevad sulle tõesti korda. Loomulikult ei tohi aga see toimuda ülekuulavas stiilis - kelle siis meeldiks "kodupolitseile" aru anda!
Suudelge ja kallistage
Igapäevane hellus pole sugugi mitte imalate romantiliste filmide pärusmaa, vaid suhetes loomulik, et see salapärane "tõmme" säiliks ka aastate pärast. Parimaks kingiks, mida üksteisele teha, on õigel hetkel kallistada. Tõeliselt südamest tulnud, siiras kallistus pühib meie mured ja hirmud, ravib hingehaavad. See aitab meil tunda end kaitstuna ja hoituna. Kuid mitte iga inimese kallistusel pole sellist maagilist mõju - võhivõõra kallistus võib tunduda pigem ebameeldivana. Selleks, et kallistus avaldaks oma teraapilist mõju, peab kallistaja olema meie hingele lähedal ja armas.
Armastatud, lähedase inimese kallistus vallandab meie ajus oksütotsiini - seda kutsutakse ka õnne- ja armuhormooniks. Oksütotsiin leevendab stressi, hirmu ja ärevust, rahustab ja tõstab tuju. See on ka põhjus, miks me mõnikord kallistades silmad sulgeme: et saaksime täielikult nautida seda küllaltki intensiivset tundetulva.
Naerge koos
Ajakiri Kodutohter kirjutab, et õnnestunud nali võib suhtesse tuua särtsu ja hajutada tüliõuna juba eos. Kuidas naeruga suhteid vürtsitada, loe siit!