Liiga palju vidinaid & läbimõtlemata oste
Poes võib meile tundudada, et tahaks ahvatlevast väljapanekust seda ja seda ja seda ka veel...aga koju jõudes selgub, et mis liig see liig. Pane juba varakult paika ja mõtle hästi läbi läbi oma kodu pühadekaunistused - mida ja kuhu ja kui palju sa paigutada tahad ja saad. Arvesta, et pühadekaunistused ja kuusepuu ei tohiks su kodu normaalselt liiklust takistada, ehk siis elu ei saa tarduda päris nii nagu jõulukaardil või kaupluseakna väljapanekus. Mõtle läbi värviskeem: näiteks kirjutab ajakiri Jõulud, et tänavu on moes stiliseeritud lihtsad jõulud: karge valge, ka loodusvalge, ja kuldne. Ent ka looduslikud materjalid, nagu puuvillane, linane, villane, nüansina ka puitu ja korve, erinevad punase ja rohelise toonid, aga ka tumedad toonid ja luksuslikud materjalid nagu samet ja linane. Kaunistuseks võid muretseda ka patju või pleede, alati ei pea need olema jõuluehted või muud dekoratiivelemendid. Mõtle kaunistused läbi - vähem on rohkem!
Kaunistad vaid ühte ruumi
Kui plaanid kodu juba pühadekuube riputada, ära tee seda vaid ühes ruumis, vaid pea meeles ka teisi ruume - ka esikus, köögis, teistes tubades peale elutoa võiks ju mõned väiksed vihjed pühadele olla. Sellepärast ära keskndu ühe ruumi toretsevale kaunistamisele, vaid ole pigem tagasihoidlikum ja vaatle kodu tervikuna.
Ei viitsi koristada
Miski ei mõju veidramalt kui pühadeks ehitud, ent koristamata kodu. Niisiis kõlab kauni kodu esimene reegel: korista! Enne jõulu ehk 21. detsembril on tulekul toomapäev, vanast rahvakalendristki tuntud kui koristamise ja majapidamise kasimise päev (oluline oli ka mustuse ja laiskuse minema saatmine kaltsu- ja õlenukkudena). Vaata kriitilise pilguga üle kogu oma majapidamine ja mida ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema. Alles pärast seda võid pühenduda kodu kaunistamisele, alustada vaikselt pühadetoitude ettevalmistamist ja rahuliku südamega pühadele vastu minna.