Pane aeda talle majake püsti
"Nii nagu paljudes majapidamistes elab lemmiksiga või -kits, võib järjest rohkem kohata aedades näiteks siilimaju, mis okasloomadele talveks peavarju pakuvad eesmärgiga teosöödikud paiksemaks muuta," räägib maastikuarhitekt Karin Bachmann. "Aiasiil säilitab küll oma sõltumatuse, kuid liitub enesele teadmata tema jaoks tingimusi kohandava perekonnaga, pakkudes turvalist teadmist liigirikkast koduaiast," selgitab ta. Siil vajab majakest ennekõike rahulikuks talveuneks oktoobrist aprillini. Majakese võid talle kas netist tellida (maksab veidi üle 90 euro) või ka ise meisterdada. Ingliskeelset lihtsa siilimaja meisterdamise õpetust näed siit.
Muuda aed siili-sõbralikuks
Viimseni pügatud muru paari lillepotiga kindlasti okaskerale mokkamööda pole - siil eelistab mõnusat looduslikku keskkonda. Nii et kui sul on aianurgas lehehunnik, aed täis puid ja põõsaid, maja ümber troonib hekk ning ehk suuremas aias saad endale lubada ka looduslikku lilleniitu, võid olla üsna kindel, et siil su aeda ka tee leiab.
Hoolitse siis tema tervise eest - näiteks et aias poleks keldriauke või muid sügavaid kohti, kuhu siil võib oma teel vudides kukkuda, samuti et võrgud põõsastel maani ei ulatuks (siil võib kogemata sinna sisse eksida ega saa enam välja). Taimemürke ega kemikaale ei tohiks sellises aias samuti kasutada. Siil on aga igati kasulik aiaelanik - hävitab kahjulikke putukaid ja tigusid.
Paku maitsvat närimist
Mõned kohakesed, kust siil saaks janu vett juua, peaksid aeda kindlasti sättima. Ära talle ainult piima taldrikule pane - vastupidiselt üldlevinud müüdile siilid piima ei talu. Võid pakkuda ka keedetud muna (mõistagi soolata), kergelt praetud hakkliha või keedetud kana, ka tavalist kassikonservi. Ent mõistagi ära vii talle kuuma toitu otse pliidilt, vaid jahuta see normaalselt maha - ka otse külmkapist ei tohiks siili toidutaldrikule asju tõsta.