Ilumuru on kõige tihedam ja ilusam regulaarselt niidetuna. Augustis tuleks niidetud rohi murult kokku koguda (näiteks kogujaga niites), muidu jääb see inetute viirgudena niiskust koguma. Ideaalse muru igatsejad peaksid muru õhutama, tegema umbrohu- ja samblatõrjet. Olenevalt muru kevadväetamisest kaalu, kas oleks vaja ka sügisväetist lisada. Kes oma aega täielikult murule pühendada ei soovi, saab korrapäraselt niites siiski ühtlase liigrikka rohelise õuemuru, mis aeg-ajalt rõõmustab mesilasi kirikakra või ristikuõitega.
Lilleniit tuleks augustis maha niita. Niida umbes 5 cm kõrguselt, mitte väga madalalt. Tee seda kuiva ilmaga ning jäta niidetud varred mõneks päevaks alale kuivama, et seemned saaksid pudeneda. Seejärel riisu hein kokku. Lilleniidu liigiline koosseis muutub aastate jooksul olenevalt pinnasest ja hooldusest. Väetamine ja liiga sage niitmine suurendab kõrreliste ja vähendab õistaimede osakaalu.
Värsked kartulid, kurgid, porgandid, kõrvitsad, tomatid, oad ja sibulad – aedvili on nüüd värske ja ahvatlev. Oma peenralt tuleb ikka kõige magusam saak! Korja järjepidevalt saaki, ära lase kurkidel, suvikõrvitsatel ega aedubadel liiga suureks kasvada. Viljade korjamine ergutab taimi uusi moodustama.
Kasta kurke, kõrvitsaid, salatit, tomatit jt suure veetarbega aedvilju. Kasta hommikupoolikul, et taimed jahedaks ööks märgade lehtedega ei jääks.
Jahedatel augustiöödel ole valmis kurke ja kõrvitsaid kattelooriga kaitsma.
Toesta viljapuude saagirasked oksad, eemalda haigustunnustega viljad okste küljest ja võra alt. Kuu algul võid puudele teha veel hoolduslõikust ja eemaldada mittevajalikke võsusid. Kui vormid leht- ja okashekke vaid kord aastas, siis augusti esimesel poolel on selleks just õige aeg.
Algab lillesibulate mahapanekuaeg, esimesena pane mulda nartsissisibulad ja liiliad. Teistega on veel aega septembris-oktoobris, sest nad tahavad juurdumiseks jahedamat mulda. Tähista istutuskoht, et hilja sügisel või varakevadel samasse kohta taimi peale istutama ei hakkaks.
Jaga ja istuta vajaduse korral ümber aediiriseid, pojenge ja teisi suve esimesel poolel õitsevaid püsikuid. Liiliaid jaga kohe peale õitsemist. Jälgi, et samal aastal istutatud puud ja põõsad janus ei vaevleks. Püsivaks juurdumiseks vajavad nad kuival ajal kastmist.
Kasta hoolsalt lilleampleid ja -kaste ning eemalda taimedelt närbunud õied. Kuu algul võid neid veel väetada, et ramm enne öökülmi ei raugeks.
Võid rajada uue maasikapeenra – augustis istutatud tütartaimed juurduvad enne talve ja kannavad järgmisel aastal paremini saaki kui kevadel istutatud.
Korista, puhasta ning desinfitseeri kelder ja hoiuruumid enne sügisvarude kogumist.
Äädikakärbeste vähendamiseks sea üles püünislõks puuviljavaagnast eemal. Vaheta see mõne nädala tagant välja.