Hannusti sõnul on muru ja madalaid okaspuid kimbutav lumiseen niiske ja sooja talve haigus. "Lumiseen vajab nagu iga teine seenhaigus arenemiseks sobivaid tingimusi: näiteks kui muru on üleväetatud või kasvab väga rammusal pinnasel, on väga tihe ja läheb lume alla nö mõnusa salatina. Lumiseen on kohal siis kui on pehme talv, külma ja karget talve seenhaigus ei salli - talle meeldib sula ja niiskus, mis sooja talvega kaasas käib," rääkis Hannust.
Lumiseenele luuakse soodne kasvukeskkond ka juhul, kui muru jäetakse liiga pikana talvituma. Hannust soovitab muru kasvõi päev enne talve tulekut üle niita, sest nappi muru ei kipu lumiseen naljalt ohustama. "Muru peaks lume alla minema niidetult. Vahel kardetakse et muru külmub ära, aga seda ohtu küll pole," rahustab Hannust aiapidajaid.
Kuidas oleks siis õige muru hooldada, et lumiseenest pääseda? "Ei tohi muru üle väetada. Mina väetan muru kevadel ainult ühe korra ja sellest piisab," annab Hannust nõu. Ka ei tohiks muru külvata liiga rammusasse mulda. "Muru peaks külvama ikka tavalise põllumulla peale," soovitab ta. "Ja ärge jätke talveks muru niitmata, kasvõi üks päev enne talve tulekut niitke muru ära," soovitab ta.
Kel juba lumiseen aga muru nakitsenud on, sel ei maksa väga muretseda - kui tuleb juba soe ja päkeseline kevad, kaob seen ise ära. "Need laigud, mida lumiseen närinud, tuleks ära riisuda ja nendesse kohadesse muruseemet külvata," soovitab Hannust. Kes plaanib koduaia muru ka õhutada, võib selle kevadel mururehaga üle kratsida. "Olemas on ka spetsiaalne agregaat, nagu väike kultivaator , millega muruplats üle sõidetakse üle ja pinnast täksitakse. Sellega tasub aga vaeva näha pigem seal, kus muru väga vana, väga kõval pinnasel või ära trambitud," soovitab spetsialist.