4 asja, millega peaks arvestama uue kodu asukoha valikul

kodus.ee
Kodu asukohta ei maksa uisa-päisa esimese emotsiooni ajendil valida. | Shutterstock

Sageli on inimestel  välja kujunenud piirkonnad või kohad, mis on justkui teistest paremad ja kuhu unistatakse ühel päeval oma kodu soetada, kirjutab Arco Vara maakler.

Üldjuhul valivad inimesed uue kodu just asukoha järgi. Esmalt pannakse paika piirkond ning seal ümbruses hakatakse otsima maju või kortereid, mis sobida võiks. Mis on siis need neli enimlevinud põhjust, mis takistavad soetada uut kinnisvara hoopis teise linna otsa?

 

Mugavus ning aeg
 

Soov  võib olla suur, et tahaks elada Viimsis, kui aga lapsed käivad Mustamäel koolis, üks veel Nõmmel lasteaias ning vanemate töökohad on hoopis Laagris, siis tulebki ette võtta kaalukausside võrdlus. Kumb jääb peale – asukoht või ajaline võit? Kui kogu pere elu toimub ühel pool linna, siis kas soov omada uut maja täiesti teises piirkonnas tasub kokkuvõttes ära ning ollakse valmis suuremaks ajakuluks ja pidevaks autos kulgemiseks?

 

Vaba aja tegevused
 

Treeningklubid on rahvast täis – ei ole oluline, mis on kellaaeg ja koht. Tore on näha, et inimesed hoolitsevad enda tervise eest ning soovivad sportlikud olla. Samas tuleb ka siin mängu asukoha faktor, keegi ei taha meist päevas mitu tundi kaotada liiklusummikutes istumisele, et sõita punktist A punkti B. Mugavam on, kui saame oma hobide, trennide ja muusikakoolidega tegeleda kodu läheduses, soovitavalt jalutuskäigu kaugusel.

 

Piirkonna eripärad
 

Valik on suur ja lai.  Ühed eelistavad elada mere ääres, teised näevad selles ainult külma tuult ja suuremaid küttekulusid. Kolmandate jaoks jällegi on oluline, et läheduses oleks rahulik männimets, osades tekitab see mõtteid, et mis taimi saab siis aias kasvatada, kui suurte mändide juured pinnases on.  Piirkonna eripärad mängivad olulist rolli, eriti kui kodu otsitakse pikemaks ajaks ning kõigil on ju soov käia ka majast väljas ning nautida värsket merelõhna või jalutada ilusas roheluses.

 

Ühistranspordi võimalused
 

Kuna enamasti kõigil pereliikmetel ei ole auto kasutamise võimalust või isegi autojuhilube, tuleb arvestada ka nende päevaste liikumistega. Suuremates linnades on ühistransport väga hästi kättesaadav ning peatused tihedalt. Samas on ka piirkondi, kus kõige lähem bussipeatus on kaugemal, kui inimene eelistaks. Paljude jaoks saab kodu ostmisel just määravaks see, et ühistranspordi võimalused ei ole piisavalt head ja mugavad pere vajaduste jaoks.

Allkas: Arco Vara

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid