Kas ravimid tekitavad sõltuvust? Kas võin ravi omapäi katkestada? Kas võin kasutada teisele inimesele kirjutatud ravimeid? Kas ravimi doosi suurendamine kuulutab halba?
Häirekeskus ja ööpäevaringselt avatud Perearsti Nõuandeliin saavad igapäevaselt kõnesid ja väljakutseid teemadel, mida saaks kergesti lahendada koduste vahendite abil.
Statistika on näidanud, et kodune apteek on igas kodus olemas, kuid siiski ei sisalda
Kas kõik valuvaigistid toimivad ühtemoodi? Kas ühel ja samal ajal võib kasutada erinevaid valuvaigisteid? Lahkame levinumaid müüte valuvaigistitest.
1. müüt. Apteegi käsimüügist ostetud valuravimeid ei tohi järjest pikalt kasutada
Tõde.
Värskelt avaldatud Itaalias läbi viidud uuringutulemused näitavad, et kui lõpetada päevapealt kolesterooliravimite ehk statiinide võtmine, võib see põhjustada südameprobleeme.
Sageli võtavad eakad inimesed iga päev palju ravimeid.
Pähklite söömise ja taimsete rasvade kasulikkusest kõnelevad meile küll paljud toitumisterapeudid, aga arstide meelest ei rõhutata nende tervislikkust ikka veel piisaval määral.
Kardioloogiaspetsialistid Aseem Malhotra ja Andrew Apps leiavad, et paljude
Sügistalvisel ajal kipuvad inimesed taas rohkem haigeks jääma. Nohu, köha, kurguvalu ja palavik ilmuvad kõige ebasobivamal hetkel ja nõuavad tähelepanu.
Ravimite mõju on väga individuaalne: see, mis sobib ühele, ei pruugi teist üldse aidata.
Käsimüügiravimitest võib tarvitada paratsetamoolipõhist valuvaigistit või põletikuvastast ravimit, nagu ibuprofeen, ja atsetüülsalitsüülhape ehk aspiriin.