Kui kasvatad tomateid külmkasvuhoones, on taimede ettekasvatust paras aeg alustada märtsi teisel poolel.
Kasvuhoonesse istutamiseks sobiva suurusega istiku saab umbes 60 päevaga.
Tomat on meie toidulaual üks enam kasutatud köögivilju. Eriti suur on tarbimine suvel, kui saame korjata oma koduaiast hea aroomi ja maitsega küpseid vilju.
Tomati kasvatamiseks oma aias on mitmeid võimalusi. Suurema saagi saame kasvuhoonest.
Kui tahad kasvuhoonesse või terrassile seda õiget tomatisorti, siis on kindlam taimed ise seemnest kasvatada. Kätte on jõudmas aeg tomatiseemned mulda pista. Võid selleks juba ettevalmistusi teha ning seemneid hankida.
1.
Kõigil meist pole oma aiamaad, kuid see ei ole tõelisele aiapidajale tänapäeval enam takistus. Aretatud on palju väikesekasvulisi köögiviljasorte, populaarseimad on tomatid.
Miks tomatitel muutub osa lehti pruuniks ja kuivab? Ka õied muutuvad enne avanemist pruuniks, kuivavad ja vilju neist ei arene. Mis taimi vaevab?
Arvata võib, et tegu on hahkhallitusega (Botrytis cinerea).
Kas painutada alla või suruda üles?
Loogilisem tundub esimene variant, kuid õigem on teine. Lehte ülespoole surudes käib õrn naksatus ja leht eraldub oma loomulikust kinnituskohast haavu jätmata.
Küsisime tuntud aednikelt ja aiandushuvilistelt kokkajatelt, millised on need viis kõige maitsvamat ja ka muude omaduste poolest head tomatisorti, mida nad ikka ja jälle peavad kasvatama.
Aet Trisberg, toidublogija ja hobiaednik, tomatite kasvatamise fa