Hõrgutavad road, mida valmistada keraamilisel grillil

Sisuturundus
Kaup24.ee

Grillimine on üks populaarsemaid tegevusi, mida suvisel ajal pere või sõpradega teha. Lisaks toredale ajaveetmisele on niimoodi garanteeritud ka maitsvad toiduelamused. Viimasel ajal on populaarseks muutunud keraamilised grillid, mille abil on söögi tegemine üsna lihtne ja kiire.

Selliseid grille soovitavad kasutada ka restoranide peakokad. Üheks populaarseks keraamiliseks grilliks on Kamado Bono. Loe lähemalt, mida tähendab Kamado-tüüpi grill.

Keraamilise grilli teeb eriliseks eelkõige mitmekülgne kasutamine. Sellega saab valmistada erinevaid roogi alates klassikalisest grill-lihast kuni pitsade ja kookideni. Grillimise ajal tuleb hoida grillil kaas peal, mis võimaldab hoida vajaliku kuumuse grilli sees. Kuna grill on erilise kujuga, jaotub kuumus selles ühtlaselt, tagades niimoodi toidu ühtlase küpsemise. Lisaks püsib toit mahlasem.

Keraamilise grilli süütamine on lihtne. Selleks on vaja kasutada tahkeid süütekuubikuid ja naturaalset puusütt. Naturaalsed söed annavad toidule erilise maitse. Kindlasti ärge kasutage selleks süütevedelikku, kuna seal olevad kemikaalid imenduvad grilli pinda ja saastavad seeläbi toitu.

Järgnevalt toome teieni erinevad toidud, mida keraamilisel grillil teha.

 

Searibi

 

Peale tavalise grill-liha ja šašlõki on ribi veel üks tuntud toite, mida tehakse grillil. Vaja läheb searibi, soola, küüslaugupulbrit, suitsupaprikat, paprikat, pruuni suhkrut, Cayenne’i pipart, oliiviõli ja BBQ kastet. Kõik maitseained segage ning seejärel hõõruge koos oliiviõliga ribisse.

Selleks on vaja süüdata grill ja oodata, kuni temperatuur tõuseb 125 kraadini. Selleks, et temperatuur püsiks ühtlane, tuleb panna koomale ülemine ja alumine õhuklapp. Sütele tuleb panna spetsiaalne suitsutuskuubik, mis annab toidule suitsuse maitse. Grillige ribi 3 tundi 125 kraadisel temperatuuril. Viimaseks 15 minutiks määrige lihale BBQ kastet ja grillige valmimiseni. Nii saate imeliselt suussulavad grillribid!
 

Pitsa

 

Kuna keraamilist grilli saab kasutada ka ahjuna, on sellel mugav valmistada ka erinevaid küpsetisi. See on võimalik tänu sellele, et grill suudab hoida kaua püsivat temperatuuri. Lisaks on võimalik temperatuuri reguleerida väga täpselt tänu grillil olevatele ventilatsiooniavadele. Tänu nendele ringleb õhk grillis, mis annab toidule mahlase maitse. Samuti on keraamilistele grillidele mõeldud ka erinevad lisatarvikud, nagu näiteks küpsetuskivi. Olenevalt mudelist saab grilli kuumutada kasvõi 400 kraadini.

Pitsat valmistades on tainas üks olulisemaid komponente. See tekitab pitsale õige tekstuuri ja seob erinevaid maitseid. Selle jaoks on vaja sooja vett, jahu, pärmi, suhkrut ja soola. Pärm tuleb puistada keskmise suurusega kaussi sooja veega ja segada niikaua, kuni pärm lahustub. Jahu tuleks asetada lauale vulkaani kujuliselt ja valada pärmi ning vee segu vulkaani kraatri ümber koos muude koostisosadega. Seejärel sõtkuge tainast, kuniks see on sile ja elastne. Samal ajal peab tööpind olema jahune. Asetage tainas oliiviõliga määritud kaussi ja keerake tainast piisavalt, et selle ülaosa oleks kergelt õline. Seejärel katke kauss ning jätke tainas 4-5 tunniks seisma.

Kui tainas on valmis, võtke ta kausist ja pange jahu sisse. Seejärel sõtkuge tainast nii kaua, kuni seal pole õhumulle. Laske taignal paar minutit puhata ja rullige tainast vastava suurusega kettad. Pange taignale tomatikaste ja muud lisandid ja küpsetage grillil umbes 10 minutit.
 

Pajaroad

 

Kuna keraamilist grilli saab kasutada ka ahjuna, on võimalik sellega teha erinevaid pajaroogi. Selleks on vaja kasutada vastavat potti või anumat, mis on osadel grillidel lisavarustusena olemas. Vajadusel võib liha kõrgemal kuumusel esmalt paja põhjas pruunistada. Seejärel võib lisada köögiviljad, maitseained ja veidi vedelikku. Antud segu tuleb hautada ilma kaaneta pool tundi, mis annab toidule mõnusa suitsuse grilliaroomi. Seejärel pange anumale kaas peale ja jätkake hautamist umbes 3 tundi, kuni liha mureneb ning ülejäänud toit podiseb aromaatseks hõrgutiseks.

Toidu valmistamise ajal ei ole vaja seda tähelepanelikult jälgida, vaid piisab, kui pidevalt temperatuuri kontrollida. Toit valmib iseenesest, mis võimaldab samal ajal teha muid toimetusi. Pajarooga võib panna näiteks pastat, hakkliha, erinevaid köögivilju ja riisi. Seeläbi on võimalik saada maitseelamusi erinevatest maailma paikadest.
 

Suitsukala

 

Suitsutatud kala valmistamine võtab aega mitu tundi, kuid saadud maitseelamused on seda ootamist väärt. Saadud liha on mahlane, eraldub kergesti luudelt ja on suitsuselt lõhnav. Suitsutamistemperatuur jääb 107 ja 135 kraadi vahele, kuid grillil on võimalik temperatuuri väga täpselt seadistada. Selleks on vaja kasutada õhuklappe. Kõik muu teeb teie eest ära grill, mis suudab hoida õiget temperatuuri piisavalt kaua. Grillid on varustatud spetsiaalse kaitsekilbiga, mis kaitseb toitu otsese leegi ja kuumuse eest. See võimaldab ringi liikuda ainult suitsul ja kuumusel. Peale selle ei pea niimoodi toitu restil keerama.

1,5 tunniga on võimalik grillil valmistada väga maitsvad suitsuahvenad. Selleks on vaja ahvenat, soola, musta pipart ja purustatud küüslauku. Grill tuleb ette valmistada samamoodi nagu tavaliseks grillimiseks ehk süüdata söed ja lisada suitsutuskuubik. Puhastatud ahvenatele tuleb lisada maitseained ja panna grillrestile. Grilli temperatuur peaks olema 120 kraadi.

Peale keraamiliste grillide on populaarsed ka elektrigrillid, mille valikuga saate tutvuda siin!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid