Viis inimest otsustasid ühe päeva vältel järgi proovida, kuidas ja kus võiks erinevaid jahvatatud viljade pulbreid kasutada ning kuidas enda väljamõeldud retseptid ka maitsesid.
Margit ja Jaan said proovimiseks papaia-, graanaatõuna- ja mangopulbri.
Kõiki neid pulbreid proovisime esmalt vanilli-koorejäätisega, maitsastamata jogurtiga, õunamahlaga ning hommikul kaerahelbepudruga.
Smuutipulbrid on väga hea leid just jäätisega, mille puhul saab tekitada kohe mitme erineva maitsega jäätiseid. Laste seltskonnas peaks see idee eriti hästi lendama, sest igaüks leiab oma lemmikmaitse ja ei pea ostma mitut erinevat jäätist.
Lasime fanataasial lennata ja vaatasime, mis meil veel lisaks külmikus oli. Seal leidus külmutatud kirsse ja mustikaid. Segasime jäätisega garaantõunapulbit ja panime juurde paar-kolm külmutatud kirssi. See maitsekombinatsioon meeldis kõige rohkem. Magus jäätis sai kokkuvõttes mõnusalt hapuka meki ning seda võis lõputult süüa.
Mangopulbrit ja jäätist rikastasime külmutatud mustikatega. Ka väga põnev variant. Pulbrit panime kohe julgelt, et maitse magusa jäätise taustal ikka rohkem välja tuleks.
Papaia jäi koos magusa jäätisega liiga magusaks, aga magusasõbrale võiks see meelida. Maitsastamata jogurtiga segades oli aga papaiapulber täiesti omal kohal.
Tegime ka jäätisekokteli. Õunamahlale ja jäätisele lisasime mangopulbrit. Olime esialgu veendunud, et tuleb hästi magus kombinatsioon, aga võta näpust. Vastupidi, mangopulber tõi õunamaha hapususe just võimsamalt välja.
Hommikupudrule sobib kõik. Mingit moosi pole lisaks enam vajagi. Smuutipulbriga kaerahelbepuder peaks küll eriti hästi lastele sobima. Väga kaval variant putru tuunida.
Maie sai testimiseks papaiapulbri.
Vaatasin, mis kodus on ja meisterdasin nendest ainetest smuuti kokku.
Minu retsept:
1 spl mett
3 spl papaiasmuutipulbrit
3 spl maitsestamata jogurtit
1 tass täispiima
Papaiamahla või –mehu sain esimest korda 2004. a Grand Canarial ja mulle hakkas see väga meeldima. Nii nagu ka mango, kaktuse viljad, mida Sitsiilias proovisin ja veel mõned sellised eksootilised viljad. Minule see pulber väga sobis.
Tarmo sai proovimiseks granaatõunapulbri.
Segasin granaatõunapulbri maitsestamata jogurtiga, lisasin chia ja kanepi seemed ning kokku sai väga toitev hommikusöök, kõht püsis täis kenasti lõunani.
Granaatõunapulber annab hea marjase maitse, samas mitte liiga intensiivse maitse. Näiteks must sõstar ja punane sõstar on tunduvalt intensiivsemad. Seega, kes tahab kerget marjast maitset, siis võib vabalt granaatõunapulbrit kasutada. Legend räägib ka, et granaatõun on südamele väga hea, seega kindlasti hea naturaalne valik.
Jana võttis ette spinati- ja ananassipulbri.
Proovisin hästi erinevaid variante.
Esimene retsept:
2 spl spinatipulbrit
2 sp ananassipulbrit
pool hästi pehmet avokaadot
1 klaas kookosvett
Teine retsept:
1 õun
1 hästi küps banaan
2 spl spinatipulbri
pool küpset avokaadot
natukene külmutatud mustsõstraid
1 klaas vett
Kolmas retsept:
1 spl peedipulbrit
1küps banana
1 õun
natukene kaneeli, ingverit
külmutatud mustikaid
1 klaas vett
Neljas retsept:
1 spl peedipulbrit
2 spl ananassipulbrit
apelsin
küps banaan
klaas kookospiima
poole sidruni mahl
Tegelikult on smuutipulbrite kasutusvaldkond palju laiem, kui ainult smuutid või magustoidud. Spinati- ja peedipulbrit saab ka lihakastmetele lisada. Samuti proovida erinevate juurviljamahladega. Porgandisalatile saab väga lihtsalt ananassipulbrit peale raputada, kui ananassi ega ka konservi kodus pole.
Muide, veganid saavad smuutipulbreid kasutada kookospiimaga.
Smuutipulbreid saab osta Selverist.
Rohkem infot wellaware.ee