Tervislik toit | C-vitamiin on vitamiinide kuulsaim täht
Mai Maser
toitumisteadlane
Shutterstock

C-vitamiin ehk askorbiinhape on võimas universaalne kaitsemees, keda on vaja organismi hoidmiseks keerulises elukeskkonnas. Askorbiinhape on väga oluline, tõhus ja tuntud antioksüdant, mis aitab organismis likvideerida reaktiivsete osakeste liigseid koguseid.

Võimas antioksüdant
 

Erineva toiduga saame lisaks mitmeid teisi antioksüdante ning nad tugevdavad vastastikku üksteise toimet. Sellepärast on alati kõikides toidujuttudes üks tähtsamaid soovitusi erinevate toitude söömine, millega saab ka vajalikke antioksüdante mitmetest allikatest.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid