Kuus põhjust süüa šokolaadi

Kodutohter
On tõestatud, et tumedas šokolaadis leiduvad antioksüdandid aitavad vähi vastu võidelda. | Shutterstock

Ära süüdista ennast, kui vaatamata ükskõik kui tervislikele eluplaanidele šokolaadist loobuda ei suuda! Šokolaad pole mitte patune maius, vaid teeb sulle ka head:

1. Pikendab elu. Harwardi teadlased uurisid 8000 mehe elu 65 aasta jooksul ja panid tähele üllatavat fakti. Need mehed, kes vähemalt kolm korda kuus korralikult šokolaadil hea maitsta lasid, elasid kolm aastat ülejäänutest kauem.

2. Kaitseb vähi eest. On tõestatud, et tumedas šokolaadis leiduvad antioksüdandid aitavad vähi vastu võidelda.

3. Vähendab stressi. Šokolaadis leiduv suhkur võib aidata stressi vähendada. Teaduslikes uuringutes on tõestust leidnud, et suhkur rahustab ja võib toimida isegi valuvaigistina.

4. Ergutab meeli. Paljud uuringud näitavad, et isegi šokolaadi lõhnal on inimesele tujutõstev toime. Šokolaad ka aeglustab ja rahustab aju tööd. Nii aitab see rahulikku meelt saavutada.

5. Tekitab heaolutunde. On tõestatud, et šokolaad tõstab endorfiinide taset inimkehas. Šokolaadi unikaalne koostis pakub sarnast rahuldust ja rõõmu, mida inimene kogeb armudes ja seksi ajal.

6. Parandab toidu seedimist. Rhode Islandi üliooli teadlased selgitasid välja, et šokolaadi söömine aitab organismis piimavalke lõhustada. Šokolaadis leiduv kakao aitab sellele kaasa. Seetõttu võivad laktoositalumatuse all kannatajad šokolaadist oma seisundile leevendust leida, valides võimalikult suure kakaosisaldusega toote.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid