Vältides rasvu ohustame ka heade, tervisele vajalike, tähtsate küllastumata rasvade saamist. Kui rasva asemel süüakse kiiresti veresuhkrut tõstvaid väheste kiudainetega tooteid, siis saadakse sellega pidev näljatunne, magusahimu ja vöökohale visalt püsivad lisakilod. Kui omavahel on võrreldud erinevaid salendamismenüüsid, siis selgub, et väherasvane dieet ei ole aidanud kilosid paremini kaotada kui mõni teine dieet. Mõnel puhul on uurimus näidanud isegi vastupidiseid tulemusi.
Omega-3 rasvhappeid on kolme eri sorti: neid saadakse 2 allikast – taimeõlist ja rasvasest kalast.
Taimeõli omega-3 rasvhapet nimetatakse alfalonoleenhappeks (ALA) ja kalast saadavad omega-3 rasvahapped on eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).
Kui palju rasva tuleks siis üldse tarbida? Täiskasvanu vajadus on 25-35% koguenergiast ehk siis umbes 60-90 grammi rasva päevas.
Kui palju aga võiks tarbida häid omega-3 rasvhappeid? Hinnanguliselt võiks see päevas olla 2-3 grammi. Kust see kogus saada? Näiteks 150 grammist lõhest. Sama palju saadakse kahest suurest supilusikatäiest rapsiõlist või ühest teelusikatäiest linaseemneõlist.
Omega-3 ja omega-6 rasvhapped on asendamatud, mida peab saama piisavalt toidust, sest organism ei suuda neid ise valmistada.
Allikas: „Rasvad terviseks“.